ODLIČNI NASTUPI NAŠIH PLIVAČA NA MITINGU "MLADOST 2019"

ZAGREB, 9. i .10.11.

Završen je i drugi ovosezonski HEP Grand Prix. Više od 480 plivačica  i plivača iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Italije, Austrije i Slovenije okupilo se na još jednom izdanju "mitinga Mladost". Tradicionalno bio je ovo jedan od najjačih mitinga u Hrvatskoj koji je bio i emitiran na drugom programu HRT-a.

U odličnim rezultatima koji su ostvareni na natjecanju istakli su se i naši plivači. Robert Vukičević ponio je nagradu za najvrjedniji rezultat u juniorskoj konkurenciji. U disciplini 100m slobodno otplivao je vrlo dobrih 49.30 i 757 bodova što je samo 12 stotinki sporije od njegovog osobnog rekorda. Bilo je to dovoljno za drugo mjesto u apsolutnoj konkurenciji i prvo mjesto u juniorskoj. Još jednu odličnu utrku Robi je otplivao i na dvostruko dužoj dionici gdje je isplivao svoj osobni rekord koji sad iznosi 1:50.27, što je bilo dovoljno za zlata u apsolutnoj i juniorskoj konkurenciji. U disciplini 200m leptir ostvario prvo vrijeme u juniorskoj i šesto vrijeme u apsolutnoj konkurenciji.

Naša najuspješniji plivačica bila je Marija Kardum koja je najbolji rezultat otplivala u disciplini 400 mješovito s vremenom 4:55.96 što je bilo dovoljno za drugo mjesto u konkurenciji juniorki i četvrto vrijeme u apsolutnoj konkurenciji. Dodajmo kako je Mariji nedostajalo tek 97 stotinki do norme za Europsko prvenstvo koje će se održati od 4. do 8.12. 2019. u Glasgowu. U disciplinama 50m i 200m leđno Marija je osvojila brončane medalje.

Toni Slavica bio je tri puta zlatni kod mlađih juniora. Slavio je u disciplinama 100m prsno, 200m mješovitom i 400m mješovito u kojoj je ostvario i drugo vrijeme u apsolutnoj konkurenciji.

Emma Curavić je doplivala do dvije medalje u sprinterskim disciplinama. Na 50m leđno osvojila je srebro dok je u disciplini 50m slobodno osvojila broncu s novim osobnim rekordom.

Anamarija Vukičević je izborila plasman u popodnevnim B finalima gdje je u disciplinama 100m i 200m prsno zauzela šesto mjesto.

Od naših plivača nastupila je i Lana Dubravica koja je svoj najbolji nastup imala u disciplini 200m mješovito isplivavši svoj osobni rekord.

ZLATNI DUPIN 2019

Split 2. i 3.11.

Plivački klub POŠK organizirao je proteklog vikenda 26. po redu miting "Zlatni dupin" za najmlađe natjecatelje, odnosno za mlađe kadete i početnike. Natjecanje je okupilo 240 plivačica i plivača iz klubova dalmatinske regije.

Za Plivački klub Šibenik nastupili su Lucija Klisović, Jakov Mikulandra, Mauro Galić, Daniel Bušac, Josip Šikić, Luka Cvitan, Bartol Šišak, Vlahov Marul, Vlahov Marko, Brkić Vigo, Tucak Luka, Vidović Oliver, Brkić Nikola, Šimun Dučić, Vito Ljepava, Lukas Martinović, Roko Mašić, Ante Validžić Ercegovac i Volić Jakov.

Čestitke idu svim natjecateljima koji su ostvarili svoje najbolje rezultate, a posebne čestitke i osvajačima medalja:
Jakov Mikulandra 100 slobodno 3. mjesto, 100 ledno 2. mjesto, 100 mješovito 3. mjesto. Mauro Galić 100 leptir 1. mjesto, 100 mješovito 1. mjesto.

Marul Vlahov 50 slobodno 3.mjesto, 50 leptir 3. mjesto, 50 ledno 3. mjesto,

Vigo Brkić 100 mješovito 3. mjesto,

Oliver Vidović 25 prsno 3. mjesto.

U ukupnom zbroju rezultata također imamo pobjednike na postolju!

Kategorija dječaka 2008. godište
Mauro Galić 1. mjesto
Jakov Mikulandra 3. mjesto

Kategorija dječaka 2009. godište
 Marul Vlahov 3 mjesto.

JADRAN GRAND PRIX

Na splitskom Poljudu započela je Grand Prix sezona za mlađe juniore, juniore i seniore. Tradicionalno prva stanica bila je Jadran GP u organizaciji Plivački Klub Jadran. Ove godine okupilo se rekordnih 400 plivačica i plivača iz 31 plivačkog kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije. Za Plivački klub Šibenik nastupili su Marija Kardum, Emma Curavić, Anamarija Vukičević, Lana Dubravica, Robert Vukičević, Toni Slavica i Andrija Trutin.

I u jakoj konkurenciji naši plivači ostvarili su zapažene rezultate. Marija Kardum je bila jedna od najuspješnijih juniorki s osvojena dva zlata (50 i 200 leđno) i dva srebra (400 i 100 mješovito). Robert Vukičević je također osvojio dva zlata (400 i 200 slobodno) i dva srebra (100 mješovito i 100 leptir). Toni Slavica je osvojio zlata u mješovitim disciplinama (100 i 200 mješovito) i srebro na 1500 slobodno.

Bila je ovo dobra provjera za nadolazeća natjecanja. Rezultati su bili vrlo dobri za ovaj uvodni dio sezone. Već 10. i 11. studenog očekuje nas drugi Grand Prix, Miting Mladost, koji je tradicionalno jedan od najjačih natjecanja u sezoni. Bazne pripreme za nadolazeća natjecanja naši natjecatelji odradit će u Korčuli od 30. listopada do 3. studenog.