NA BAZENU U CRNICI ODRŽANO REGIONALNO PRVENSTVO ZA KADETE I MLAĐE KADETE

Šibenik, 25. i 26.1.2020.

Proteklog vikenda na bazenu u Crnici okupilo se više od 260 plivačica i plivača iz 11 klubova na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete Regije 1 (Dalmacija). U veseloj atmosferi natjecalo se u tri djela programa s ukupno 22 discipline.

Kao domaćin PK Šibenik je nastupio s 26 plivačica i plivača. Uz brojne osobne rekorde ostvaren je odličan uspjeh u broju osvojenih medalja kako u pojedinačnim utrkama tako i u štafetnim disciplinama.

Novi regionalni kadetski prvaci postali su Luka Popović i Josip Bepo Srzić, dok su novi regionalni mlađe kadetski prvaci postali Kiara Radnić i Mauro Galić.

Izdvojit ćemo i nastupe mlađe kadetski štafeta koje su osvojile dvije srebrene i jednu brončanu medalju. U štafetama su nastupili Mauro Galić, Jakov Mikulandra, Josip Šikić, Daniel Bušac i Marul Vlahov.

Štafete

4 x 50 slobodno 2. mjesto

Mauro Galić Josip Šikić Marul Vlahov Jakov Mikulandra

4 x 50 mješovito 2. mjesto

Jakov Mikulandra Daniel Bušac Mauro Galić Marul Vlahov

4 x 100 slobodno 3. mjesto

Luka Popović je, uz 2 zlatne medalje u disciplinama 200 mješovito i 200 prsno, bio srebreni na 400 mješovito te brončani na 400 i 200 slobodno .

Josip Bepo Srzić pobjednik je na 100 prsno, dok je u dvostruko dužoj dionici 200 prsno bio brončani.

I mlađi kadeti su osvojili 7 medalja:

Mauro Galić se tri puta penjao na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja i to na 100, 200 i 400 mješovito, dok je treći bio na 400 slobodno i 100 leptir.

Jedina plivačica koja je osvajačica medalje je Kiara Radnić pobjednica na 200 prsno.

Jakov Mikulandra je doplivao do bronce na 200 slobodno.

PRIPREME MLAĐIH KADETA I POČETNIKA

KUPRES, 12.-17.1.

Ekipa početnika i mlađih kadeta ovogodišnje zimske pripreme odradila je u Kupresu od 12. do 17. siječnja. 25 djece uz tri trenera uživalo je u petodnevnom skijanju i plivanju. Hvala našim stalnim domaćinima, Adria ski, na vrhunskom gostoprimstvu kao i svake godine.

GYOR OPEN 2019.

Gyor, 17. - 21.12.

Posljednje natjecanje sezone naši plivači odradili su u mađarskom gradu Gyor gdje su nastupili na natjecanju Gyor Open 2019. Natjecanje je okupilo veliki broj natjecatelja iz nekoliko europskih zemalja. Na natjecanju su nastupile i neke od reprezentacija među kojima i Hrvatska reprezentacija. Među reprezentativcima nastupio je i Robert Vukičević, dok su u klupskom aranžmanu nastupili Marija Kardum, Emma Curavić i Toni Slavica.

Marija Kardum bila je najuspješnija od naših članova. Uz osvojene dvije brončane medalje (200 i 400 mješovito) Marija je isplivala normu za nastup na Europskom juniorskom prvenstvu koje će se održati u škotskom Aberdeenu u mjesecu srpnju.

Robert Vukičević bio je brončani u disciplini 100 slobodno, a još jednu brončanu medalju osvojio je Toni Slavica  i to u disciplini 200 mješovito. Emma Curavić je u disciplini 50 leđno ostvarila plasman u A finale i zauzela 8 mjesto u juniorskoj konkurenciji.