KADETSKO PRVENSTVO HRVATSKE

Korčula, 9. i 10.2.

Korčulanski plivački klub, koji ove godine slavi 90 godina postojanja kluba, imao je čast da ugostiti najbolje hrvatske kadete i kadetkinje na Prvenstvu Hrvatske. U odličnoj organizaciji natjecanja nastupili je 170 plivačica i plivača iz 32 kluba.

Plivački klub Šibenik nastupio je s četiri plivača. Najuspješniji je bio Luka Popović koji je u konačnici osvojio 4 odličja. U disciplini 200 mješovito Luka je postao novi viceprvak, dok je u disciplinama 100 i 200 prsno te 400 mješovito Luka bio treći.

Šimun i Josip Bepo Srzić nastupili su na natjecanju usprkos zdravstvenim problemima. Josip Bepo je kao ulazni kadet osvojio vrlo dobro peto mjesto u disciplini 100 prsno.

Odlične rezultate napravila je i muška štafeta u sastavu Popović, Srzić, Srzić i Mauro Galić koja je osvojila šesto mjesto u disciplini 4x100 slobodno i četvrto mjesto u disciplini 4x100 mješovito.

GRAND PRIX VIKTORIA PRIMORJE 2020

Rijeka 8. i 9.2.

Četiri člana PK Šibenik nastupilo je na trećem Grand Prixu ove sezone. Tradicionalno, GP Viktorija Primorje održava se sredinom veljače i okuplja velik broj plivačica i plivača iz Hrvatske, Italije i Slovenije ali i drugih susjednih zemalja.

Robert Vukičević, Toni Slavica, Marija Kardum i Emma Curavić proveli su ukupno 9 dana u Rijeci. Prije samog natjecanja naši plivači su odradili pripreme u suradnji s PK Jug Dubrovnik i PK Kantrida kojima se zahvaljujemo na suradnji. GP Viktorija ove godine je okupila više od 500 plivačica i plivača. Od naših plivača najuspješniji su bili Robert Vukičević i Toni Slavica koji su se penjali na pobjedničko postolje. Robert Vukičević bio je najbrži u juniorskoj konkurenciji u disciplini 50 leptir dok je u apsolutnoj konkurenciji bio treći.

Toni Slavica je u disciplini 400 slobodno bio treći najbrži mlađi junior.

NA BAZENU U CRNICI ODRŽANO REGIONALNO PRVENSTVO ZA KADETE I MLAĐE KADETE

Šibenik, 25. i 26.1.2020.

Proteklog vikenda na bazenu u Crnici okupilo se više od 260 plivačica i plivača iz 11 klubova na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlađe kadete Regije 1 (Dalmacija). U veseloj atmosferi natjecalo se u tri djela programa s ukupno 22 discipline.

Kao domaćin PK Šibenik je nastupio s 26 plivačica i plivača. Uz brojne osobne rekorde ostvaren je odličan uspjeh u broju osvojenih medalja kako u pojedinačnim utrkama tako i u štafetnim disciplinama.

Novi regionalni kadetski prvaci postali su Luka Popović i Josip Bepo Srzić, dok su novi regionalni mlađe kadetski prvaci postali Kiara Radnić i Mauro Galić.

Izdvojit ćemo i nastupe mlađe kadetski štafeta koje su osvojile dvije srebrene i jednu brončanu medalju. U štafetama su nastupili Mauro Galić, Jakov Mikulandra, Josip Šikić, Daniel Bušac i Marul Vlahov.

Štafete

4 x 50 slobodno 2. mjesto

Mauro Galić Josip Šikić Marul Vlahov Jakov Mikulandra

4 x 50 mješovito 2. mjesto

Jakov Mikulandra Daniel Bušac Mauro Galić Marul Vlahov

4 x 100 slobodno 3. mjesto

Luka Popović je, uz 2 zlatne medalje u disciplinama 200 mješovito i 200 prsno, bio srebreni na 400 mješovito te brončani na 400 i 200 slobodno .

Josip Bepo Srzić pobjednik je na 100 prsno, dok je u dvostruko dužoj dionici 200 prsno bio brončani.

I mlađi kadeti su osvojili 7 medalja:

Mauro Galić se tri puta penjao na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja i to na 100, 200 i 400 mješovito, dok je treći bio na 400 slobodno i 100 leptir.

Jedina plivačica koja je osvajačica medalje je Kiara Radnić pobjednica na 200 prsno.

Jakov Mikulandra je doplivao do bronce na 200 slobodno.